دفتر و کاغذ

بهترین کاغذ کرافت ،راهنمای خرید کاغذ کرافت به صورت عمده و جزئی

کاغذ کرافت - کاغذ گراف

با رشد روز‌افزون صنعت و مشکلات مربوط به مسائل زیست محیطی بیشتر افراد به سمت محصولاتی که دوستدار محیط زیست هستند روی آورده‌اند. در این میان استفاده از کاغذهایی که دوستدار محیط زیست هستند بیشتر شده است کاغذ کرافت یکی از انواع کاغذهایی است که مواد شیمیایی اولیه برای تولید ان قابل بازیافت است. به کاغذ گراف کاغذ دوستدار محیط زیست هم می‌گویند چرا که امکان بازیافت صد در درصدی آن وجود دارد.

کاغذ کرافت چیست و چه کاربردی دارد؟

کاغذ کرافت چیست؟ این نوع کاغذ، یک نوع کاغذ تولید شده از پالپ (خمیر کاغذی شیمیایی) است که در فرایندی شیمیایی به نام پالپ تولید می‌شود در این فرایند به دلیل لیگنین پایین، کاغذ مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و در نتیجه دوام و مقاومت بالاتری نسبت به کاغذهای معمولی دارد و با گرماژ بیشتر از 40 گرم به بازار ارائه می‌شود.

این امر بسته‌بندی با کاغذ کرافت را ممکن می‌سازد. این نوع کاغذ توسط آلمان‌ها ابداع شد، لغت کرافت نیز آلمانی است. كاغذ گراف ازنظر مقاومت، ماده‌ای قوی محسوب می‌‌شود. اغلب مصارف ساخت ساک و كيسه كاغذی دارد.

رنگ اين كاغذ به‌طور طبيعی قهوه‌ای است كه در شرايطی كه لازم است تهیه کاغذ کرافت سفید توسط بلیچ صورت می‌گيرد. از اين كاغذ برای ساخت كيسه‌های چند لايه كه می‌تواند لايه‌های آلومينيومی، پلاستيكی هم باشند، استفاده می‌شود كه بستگی به كاربرد كيسه در نگهداری مواد غذايی برای حيوانات، ذغال، سيمان، كود شيميايی و غيره دارد.

کاغذ کرافت رنگی و طرح‌دار بیشتر جهت تولید پاکت های کاغذی با گرماژ متنوع استفاده می شود. این نوع کاغذ در ابعاد A4‌ تولید می‌شود کاغذ کرافت A4 برای طراحی، چاپ، پاکت سازی،بروشور،کاتالوگ و بسته بندی کلاسیک محصولات استفاده می‌شود.

این نوع کاغذ بیشتر در زمینه بسته بندی صیفی‌جات کاربرد دارد و در گرماژ های 40 تا 70 گرم هستند. از کاربردهای دیگر  این کاغذ:

1) کیسه‌های کاغذی پلاستیکی بی خطر برای بسته بندی مصالح ساختمانی، مواد غذایی و مواد شیمیایی

2) عایق الکتریکی در ترانسفورماتورهای بزرگ

3) کیسه‌های خواربار فروشی، پاکت‌ها و انواع دسته بندی‌های دیگر

4) کاغذ پایه در تولید سمباده

5) کاغذ الگوی خیاطی

6) کارخانه‌های تولید ورق کارتن

7) تولیدکنندگان پاکت سیمان

8) تولید ساک کاغذی

9)ساخت لیوان یکبار مصرف

10) کاغذ تزئین

اين كيسه بنا به مورد براي جلوگيری از نفوذ رطوبت و تبادل گازها كاربرد دارند. انواع سفيد شده كاغذ گراف كه می‌تواند پوششی از پودر چينی مخصوص كه آن را برای چاپ مناسب می‌كند داشته باشد، برای نانوايی‌ها و فروشگاه‌های عرضه غذاهای آماده مصرف و تولیدکنندگان دستمال‌کاغذی مناسب است. پوشش‌های گوناگون مانند موم يا فويل يا مينم‌های پلاستيكی، استفاده از كاغذ گراف را برای مصارف مختلف مانند غذاهای چرب، مرطوب و … ممكن می‌سازد.

بهترین تولید کننده کاغذ کرافت در ایران کیست؟

تولید کاغذ کرافت توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌گیرد، از تولیدکنندگان کاغذ کرافت در ایران می‌توان به صنایع پارس اشاره کرد از ویژگی‌های کاغذ گراف این شرکت استفاده از خمیر ویرجین در فرمولاسیون تولید این کاغذ است.در حال حاضر حدود 9 کارخانه تولید کاغذ کرافت در ایران در حال تولید هستند که ظرفیت اسمی تولید آن‌ها در مجموع 120 هزار تن است.پارسا پخش یکی از عرضه کننده‌های کاغذ کرافت در سطح تهران و شهرستان‌هاست که شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۹۱۲۴۴۹۴۶۹۶ و ۰۲۱۵۵۸۹۱۹۹۱ در تماس باشید.

تولید کنندگان کاغذ گراف در جهان:

از مهم ترین کشور های تولیدکنندگان کاغذ گراف با کیفیت کره، چین و روسیه هستند که شامل برند های لی‌اند من، آسیا پیبر، مارینسکی و هانسول است.

آسیا پیپر (Asia Paper)

شرکت آسیا پیپر به عنوان یک سازنده تمام عیار در سطح بین الملی در قرن 21 شناخته شده است. مسئولین این شرکت با استفاده از بهترین و به روزترین ماشین آلات صتعتی به این هدف رسیده‌اند. کاغذگراف یکی از محصولات این شرکت است که با رعایت همه استانداردها و استفاده از تکنولوژی کاغذ چند لایه تولید می‌شود.

کاغذ گراف مارینسکی

شرکت تولید کننده در روسیه قرار دارد و از جمله مهم‌ترین تولید کنندگان در اروپا به شمار می‌رود. ترکیبات تولید کاغذ گراف روسی از 50% خمیر کاغذ و 50% کاغذ بازیافتی است. این برند دارای کیفیت بسیار بالایی است و در ایران به دلیل کیفیت بالا و مقاومت بالا از این برند استفاده می‌شود.

چرا کاغذ کرافت از کاغذ معمولی بهتر است؟

به دلیل کاهش لیگنین و میزان بالای گوگرد این کاغذ از مقاومت بالاتری نسبت به کاغذ معمولی برخوردار است و در حالت عادی نیاز به سفید کردن یا بلیچ کردن مازاد ندارد. این پلیچینگ توان کاغذ را پایین آورده و هزینه‌های تولید را افزایش ‌می‌دهد. پالپ یا خمیر کرافت تیره‌تر از سایر پالپ‌های چوب است. اما می‌توان آن را بلیچ یا سفید کرد.

خمیر کرافت کاملاً سفید شده، برای تولید کاغذهایی با کیفیت بالا که دارای خصوصیاتی مثل سفیدی و استقامت بالا و مقاوم در برابر زردی یا پارگی هستند، به کار می رود.

 کاغذ کرافت چند نوع است؟

این نوع کاغذ انواع مختلفی دارد که گرماژ آن‌ها بین 30 تا 500 گرم متغیر است. همچنین درجه نازکی، زبری و پخش‌ و نظم‌دهی و تعداد منفذها بسته به میزان جذب متفاوت است. برای تولید این نوع کاغذ می‌توان از چوب‌هایی مانند کاج رزین و بامبو استفاده کرد. لازم به ذکر است تمام مواد شیمیایی استفاده شده در این پروسه بازیافت شده و مجددا استفاده می‌شوند. نوع روسی کاغذ کرافت دارای گرماژهای 40،70 و 150 است. انواع کاغذ کرافت شامل کرافت ایرانی و خارجی است.

کرافت‌های خارجی شامل: کرافت هندی،کرافت ژاپنی،کرافت سوئدی و کرافت آلمانی است. فروش کاغذ کرافت خارجی در گرماژ و ابعاد مختلف انجام می گیرد.

کرافت ایرانی به صورت به صورت رول و ورق (شیت) موجود است. کرافت پارس، کرافت مازندران و تبریز از جمله کاغذهای کرافت ایرانی است. کرافت پارس دارای گرماژ70و 80 گرم است که به صورت رول و ورق (شیت) موجود است. قیمت رول کاغذ کرافت بسته به ابعاد و گرماژ آن متفاوت است.

کاغذ کرافت ۷۰، ۸۰، ۱۱۵، ۱۲۰، ۱۴۰ گرم

گرماژ این کاغذ ۷۰ ، ۸۰ ، ۱۱۵ ۱۲۰ و ۱۴۰ گرم است. این کاغذ شامل کرافت ایرانی (پارس،مازندران)، روسی، کره ای و برزیلی است.

موارد استفاده کاغذ کرافت ۷۰ تا ۱۴۰ گرم

• موارد استفاده این کاغذ در بسته بندی، ساخت پاکت، ساک دستی و لمینیت و … است.
• با استفاده از این کاغذ می توان ساک‌های دستی بسیار زیبایی درست کرد.
• در گرماژهای بالاتر برای بسته بندی سیمان نیز از این کاغذ می‌توان استفاده کرد.
• در این نوع، چاپ روی  کرافت به خوبی انجام می‌گیرد و قابلیت چاپ کرافت کاربردهای بسیاری به آن می‌دهد.
• یک نوع دیگر این کاغذ با پلی اتیلن پوشش داده شده است که برای ساخت لیوان یکبار مصرف مناسب است.
• چون با پلاستیک پوشش داده شده است آب نمی‌تواند به آن نفوذ کند و می‌توان برای نگهداری مایعات از آن استفاده کرد.
• رنگ آن سفید وگرماژ آن نیز ۸۰ گرم است.

کاغذ گراف ۴۰ گرم

کاغذ ۴۰ گرمی موجود شامل کاغذ کرافت هندی مارک یاش، سوئدی نخودی رنگ خط دار یا بی خط، اکراینی زرد رنگ خط دار یا بی‌خط است.

موارد استفاده کاغذ گراف ۴۰ گرم

این کاغذ مناسب برای بسته‌بندی مواد غذایی، کاغذ بیمارستانی، بسته بندی پوشاک، میوه مانند سیب موز و گوجه فرنگی، الگوی خیاطی، کاغذ برای دستگاه اتوکلاو و …. است.

چاپ کاغذ کرافت و مزایای استفاده از آن

در صنعت چاپ برای چاپ روی بعضی از محصولات نیازی به استفاده از کاغذهای خیلی گران وجود ندارد. دو نوع کاغذ که در این موارد استفاده می‌شوند، کاغذ کاهی و کرافت هستند.

استفاده از این کاغذها هزینه چاپ را پایین می‌آورد و باعث صرفه‌جویی می‌شود. این دو نوع کاغذ در صنعت چاپ استفاده فراوانی دارند. کاغذ کاهی و کرافت با توجه به نوع محصول چاپی در موارد مختلف کاربرد دارند و هر کدام ویژگی‌های مختص خود را دارا هستند.

کاغذ کاهی و کرافت معمولا به اشتباه یکسان تلقی می‌شوند. اما با هم تفاوت دارند و هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود را دارند. به همین دلیل موارد استفاده از آنها هم متفاوت است. کاغذ کاهی و  کرافت را می‌توان بازیافت کرد و از این طریق به حفظ محیط زیست کمک می‌شود.

از دیگر مزایای این کاغذ می توان به میزان جذب بالای آن اشاره کرد. قدرت جذب رنگ در کاغذ یکی نکات مهم در چاپ است. چنانچه کاغذ توانایی جذب خوبی داشته باشد، کیفیت چاپ بر روی آن بهتر خواهد بود که در این راستا  کرافت به خوبی این ویژگی را دارا هست.

این کاغذ قابل دسترس بوده و تهیه آنها مقرون به صرفه است و از این رو مورد توجه صنایع بسیار زیادی هستند. اگر به دنبال این هستید که طرح خود را بر روی کرافت چاپ کنید، بهتر است از گرماژ های بین 70 تا 140 گرم این کاغذ استفاده کنید. چاپ بر روی این کاغذ به راحتی امکان‌پذیر است. کاغذ گراف با این گرماژ در رول های 70 تا 240 سانت طراحی و به بازار عرضه می‌شود. این کاغذ نسبت به سایر کاغذها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. رنگ کاغذ گراف و کاهی معمولا قهوه ایی است اما چنانچه مایل باشید می توانید از انواع سفید آن نیز استفاده کنید.

با توجه به مواردی که ذکر گردید کاغذ گراف کاربردهای بسیاری دارد و قیمت آن نیز نسیت به کاغذهای دیگر پایین تر است. فروش کاغذ کرافت در پارسا پخش در ابعاد 50*70 و 100*70 انجام می‌گیرد.

برای خرید انواع کاغذ گراف از این فروشکاه اینترنتی می‌توانید با شماره‌های 09124494696 و 02155891991 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *